--> Parafia w Bujnach - Ogłoszenia

Pan-jest-moim-Pasterzem.jpg

1. Dziękuję za wsparcie materialne, za każdy dar serca. Dziękuję szczególnie osobom, które podjęły się zebrania ofiary na tacę.
  2. Serdecznie dziękuję za posprzątanie naszej świątyni, uporządkowanie kwiatów i przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą uroczystość, za wykoszenie i posprzątanie trawy w poniedziałek i czwartek; za pomoc przy rozbiórce dekoracji świątecznej; za ten trud i serce niech Wam Bóg błogosławi.
  3. Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do I Komunii Świętej, w imieniu Pani Anity zapraszam w najbliższą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 1200, a po niej na pierwsze spotkanie.
  4. Za dwa tygodnie w niedzielę 5 maja poświęcenie pól w Woli Rokszyckiej z racji przypadających kwartalnych modlitw o urodzaje.
  5. W zakrystii jest nowy numer miesięcznika i tygodnika Niedziela. W tygodniku Niedziela polecam m.in.:

modlitwa-o-powolania.jpgunnamed_3.jpg

maxresdefault.jpg

1. Dziękuję za wsparcie materialne, za każdy dar serca, w niedzielę zebraliście na potrzeby CARITASu 1359 zł., dzieci z klasy III zebrały na potrzeby Caritas 25,12 zł., z klasy IV - 17 zł. Dziękuję szczególnie osobom, które podjęły się zebrania ofiary na tacę.
  2. Serdecznie dziękuję za posprzątanie, nowy bukiet kwiatów i przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą uroczystość, za posprzątanie przy kapliczce Niepokalanej i dekorację kwiatową przy wejściu kościoła Paniom Joannie i Barbarze; za ten trud i serce niech Wam Bóg błogosławi. Dziękuję za ofiarowaną ziemię przez Państwa Miziołek.
  3. Serdecznie zapraszam do pomocy przy rozbieraniu dekoracji związanej z Triduum Paschalnym. Poniedziałek godz. 1830 (czyli po Mszy świętej wieczornej). Zapraszam również do pomocy przy koszeniu trawy wokół kościoła i przy ogrodzeniu w czwartek o godz. 1600.
  4. Siostry Antonianki zapraszają na spotkanie dla Mam w stanie błogosławionym w niedzielę 21 kwietnia o godz. 930 do domu przy ul. Janosika 141w Łodzi. Spotkanie poprowadzi: Marcin Pietrzyk, położna Anna Krawczyk oraz Siostry. Prosimy o kierowanie zgłoszeń pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na nr tel. +48 881 675 250.

1642771009-niedziela_slowa_bozego_2022.jpg

unnamed_3.jpg

2. Dziś przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Modlitwa zawierzenia po każdej Mszy Świętej. Można uzyskać odpust zupełny za pobożnie odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum.
  3. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego decyzją Episkopatu Polski ustanowiono ten dzień - Dniem Świętości Życia. Wyjątkowo w tym roku Kościół obchodzi ją 8 kwietnia, gdyż dzień 25 marca wypadł w Wielkim Tygodniu. Deklaracje podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego wyłożone są stoliku przy wyjściu z kościoła. Uroczysta Msza Święta z złożeniem deklaracji o godz. 1800.
  4. W zakrystii jest nowy numer tygodnika Niedziela. W tygodniku Niedziela polecam m.in.:

unnamed3.jpg

kartka.jpg

2. Serdecznie dziękuję za posprzątanie i przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą uroczystość, za ten trud i serce niech Wam Bóg błogosławi. Dziękuję za pomoc przy przygotowaniu dekoracji na Triduum Paschalne: ciemnica, grób Pański … Paniom: Anicie Szczepanik, Marcie Jończyk, Gabrieli Gaworczyk, Agacie Kluza, Panom Waldemarowi Bzik, Jakubowi Królikowskiemu, Rafałowi Manikowskiemu, Bartkowi Suwartowi, młodzieży.
  3. Rozpoczęliśmy obchody Zmartwychwstania Pańskiego:
    • Wielkanoc – Msza Święta jak w niedzielę: 900, 1030, 1200.
    • Poniedziałek Wielkanocny – Msza Święta jak w niedzielę: 900, 1030, 1200;
    • od Wielkiego Piątku rozpoczęliśmy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. W Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny przed Mszą o godz. 830; w tygodniu o godz. 1700.
  4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada 25 marca i decyzją Episkopatu Polski ustanowiono ten dzień - Dniem Świętości Życia. Wyjątkowo w tym roku Kościół obchodzi ją 8 kwietnia, gdyż dzień 25 marca wypada w Wielkim Tygodniu i dlatego jest ona przeniesiona. Deklaracje podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego wyłożone są stoliku przy wyjściu z kościoła.
  5. 2 kwietnia (wtorek) w Piotrkowie Trybunalskim wyruszy po raz 2 Marsz w rocznicę śmierci Jana Pawła II. Początek Mszą Świętą o godz. 2000 w kaplicy pw. św. Jana Pawła II (ul. Kostromska 50A), zakończenie o godz. 2137 przy pomniku Świętego ul. Słowackiego (na „krzywdzie”). Organizatorzy proszą o zabranie świec.
  6. W zakrystii jest nowy numer tygodnika Niedziela. W tygodniku Niedziela polecam m.in.: