1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci św. Wawrzyńca. UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA O GODZ. 1200. Mszę poprowadzi i kazanie wygłosi Ks. Dawid Tabor z Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Dziękuję za udział Księży z sąsiednich parafii, Straży Pożarnej, Asyście Parafialnej, Członkiniom Kół Różańca Świętego, Liturgicznej Służbie Ołtarza, dziewczynkom sypiącym kwiaty, wszystkim Parafianom, a także przybyłym Gościom.
 2. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy zadbali o porządek: za troskę i trud związany z przygotowaniem naszej świątyni i otoczenia do zbliżającego się odpustu. Za porządek w kościele i wystrój kwiatowy, za odświeżenie kwiatów przy feretronach, za pielęgnację trawników wokół kościoła, za pomoc w wymianie obrusów i wypranie poprzednich, za przygotowany posiłek dla zaproszonych gości, za tort i ciasta na dzisiejszą uroczystość, … za każdą poświęconą chwilę i życzliwe słowo niosące pomoc. Serdecznie dziękuję. Udało się przygotować kościół i teren na odpust parafialny. Zapraszam kolejne osoby do współpracy … nadal kieruję prośbę o osobę chętną, która pomogłaby w czasie Mszy Świętych w kościele. Bliższe informacje przekażę osobiście.
 3. Osoby chętne na pielgrzymkę na Jasną Górę zapraszam do zapisu ostateczny termin najbliższa niedziela 14 sierpnia.
 4. Dziękuję za wsparcie materialne, za każdą złożoną ofiarę, szczególnie za osoby które zbierają ofiary na tacę, jest to rzecz ważna gdyż nie ma kościelnego, a rachunki trzeba płacić. W minioną niedzielę zebraliśmy na tacę 1243 złotych. Na potrzeby dzieł podejmowanych przez CARITAS złożono 0 złotych. Za tydzień zbiórka ofiar do puszki na budowę Centrum Studiów im. Jana Pawła II w Łodzi
 5. W zakrystii jest nowy numer tygodnika Niedziela, a w nim godne polecenia:
  • Siła napędowa … o franciszkańskich męczennikach z Pariacoto w Peru
  • Jak stawić opór pokusie …
  • Cały osioł Boga … kim był ks. Jan Maria Vianney
  • Jak mu pomóc … poradnik dla rodziny osoby uzależnionej
  • Rodzinna wspólnota … mowa o kościele w Stróży
  • Jest naprawdę pięknie … jak przyjąć w rodzinie „dziecko”
 1. Ofiarą złożoną do puszki wspieramy dzieła charytatywne CARITAS służące pomocy podopiecznym.
 2. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy w miniony piątek zadbali o porządek: za troskę i trud związany z przygotowaniem naszej świątyni i otoczenia do zbliżającego się odpustu. Za porządek w kościele i wystrój kwiatowy, za odświeżenie kwiatów przy feretronach, za pielęgnację trawników wokół kościoła, oczyszczenie chodników, za uszycie nowych flag, … za każdą poświęconą chwilę i życzliwe słowo niosące pomoc. Serdecznie dziękuję. Cieszę się, że uda się nam przygotować kościół i teren na odpust parafialny. Zapraszam kolejne osoby do współpracy … nadal kieruję prośbę o osobę chętną, która pomogłaby w czasie Mszy Świętych w kościele. Bliższe informacje przekażę osobiście.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek; I piątek miesiąca - okazja do spowiedzi od 1700; po Mszy Św. o 1800 odmówimy Litanię do NSPJ i akt wynagrodzenia. W sobotę przeżywamy święto Przemienienia Pańskiego, Msze Św. o 900, 1700, 1800.
 4. Jak wspomniałem w dniu 7 sierpnia przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci św. Wawrzyńca. Już dziś zapraszam serdecznie wszystkich na Mszę Świętą o godz. 1200. Mszę poprowadzi i kazanie wygłosi Ks. Dawid Tabor z Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Zapraszam do udziału Straż Pożarną, Asystę Parafialną, Członkinie Kół Różańca Świętego, Liturgiczną Służbę Ołtarza, wszystkich Parafian – „dużych” i „małych”, a także Gości.
 5. W dniu 26 sierpnia na Jasnej Górze odbywają się uroczystości ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Osoby chętne na pielgrzymkę autokarową zapraszam do zapisu.
 6. Dziękuję za wsparcie parafii, i wszelkie dobro z myślą o naszej wspólnocie parafialnej. W minioną niedzielę zebraliśmy na tacę 1106 złotych. Na potrzeby transportowe misjonarzy (MIVA Polska) zebraliśmy 1309 złotych.
 7. W zakrystii jest nowy numer tygodnika Niedziela, a w nim godne polecenia:
  • Męczennicy powstania …
  • Zrobiłabym to samo … piękne świadectwo powstańca
  • Zdradzone powstanie …
  • Szedł tam, gdzie brakowało kapłanów … rzecz o bł. Ks. Józefie Stanku
  • Zaplanuj wypoczynek z Bogiem … Łódź też ma piękne miejsca
  • Stańcie się jak dzieci … odnowa wiary na wyciągnięcie ręki
  • Szczęście do małżeńskiej potęgi … rzecz o prawdziwym „szczęściu”
  • Mit „bezpiecznego” picia alkoholu … dobroczynność czy zagrożenie

Komunikaty Kurii

 • 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego jest sposobnością do oddania czci bohaterom, którzy oddali życie za wolną Polskę. Zapraszamy do udziału we Mszy św. w poniedziałek 1 sierpnia o godz. 12.00 w bazylice archikatedralnej, gdzie spoczywają doczesne szczątki Sługi Bożego ks. Tadeusza Burzyńskiego, kapłana diecezji łódzkiej, kapelana i męczennika Powstania Warszawskiego, żołnierza AK, który zginął 1 sierpnia 1944 roku w pierwszej godzinie toczących się walk.
 • Bp Józef Rozwadowski, czwarty ordynariusz w historii diecezji łódzkiej, pełnił posługę pasterską w latach 1968-1986. Zapraszamy w środę 3 sierpnia, w 26. rocznicę śmierci, o godz. 18.00 do archikatedry łódzkiej na Mszę św. w jego intencji, celebrowaną pod przewodnictwem bp. Marka Marczaka.
 1. Dzisiaj Msze Święte o 900, 1015, 1130. W Parafii Milejów odpust parafialny.
 2. Po Mszy Świętej tradycyjne poświęcenie pojazdów z racji św. Krzysztofa – patrona kierowców. Złożone z tej racji ofiary przeznaczone są na wsparcie misjonarzy. „Niesiemy Chrystusa z pomocą środków transportu” jest mottem, które towarzyszy MIVA Polska w realizacji zadań, do których została powołana: troska o wyposażenie misjonarzy i misjonarek w krajach misyjnych w środki transportu. Są one podstawowymi narzędziami w ich misyjnym posługiwaniu. Oprócz działalności stricte ewangelizacyjnej, a więc sprawowania sakramentów, celebracji Mszy Świętej i innych nabożeństw oraz nauczania katechetycznego, misjonarze angażują się w działalność edukacyjną, opiekę zdrowotną, prowadzą działalność charytatywną i świadczą pomoc na rzecz rozwoju. Te formy działalności są realizacją przykazania miłości i zarazem znakiem Bożej miłości, która jest sercem całej działalności misyjnej. W czasach pandemii pojazdy misjonarzy umożliwiają transport chorych, dostarczenie leków i pomocy żywnościowej.
 3. Pragnę serdecznie podziękować „cichym” pomocnikom parafii, za troskę o porządek w kościele i kwiaty do ołtarza, dziękuję za wystrój kwiatowy od nowożeńców, za wykoszenie trawy wokół kościoła, za naprawę zamka w drzwiach kościoła, za wypranie flag … za każdą poświęconą chwilę i życzliwe słowo niosące pomoc. Serdecznie dziękuję. Ufam, że uda się nam także przygotować kościół i teren na odpust parafialny. Zapraszam kolejne osoby do współpracy … czyli w związku z tym, że w niedzielę jest więcej obowiązków zwracam się z prośbą o osobę chętną, która w niedzielę pomogłaby w czasie Mszy Świętych w kościele. Bliższe informacje przekażę osobiście.
 4. Jak wspomniałem w dniu 7 sierpnia przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci św. Wawrzyńca. Już dziś zapraszam serdecznie wszystkich na Mszę Świętą o godz. 1200.
 5. 26 lipca w wspomnienie Świętych Joachima i Anny – rodziców NMP obchodzimy dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom, emerytom. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
 6. W dniu 26 sierpnia na Jasnej Górze odbywają się uroczystości ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Osoby chętne na pielgrzymkę autokarową zapraszam do zapisu.
 7. Dziękuję za wsparcie parafii, i wszelkie dobro z myślą o naszej wspólnocie parafialnej. W minioną niedzielę zebraliśmy na tacę 1118 złotych. Otrzymałem także ofiarę na potrzeby kościoła 100 zł.
 8. W zakrystii jest ostatni numer miesięcznika Różaniec, oraz tygodnik Niedziela, a w nim godne polecenia:
  1. Zakurzone perły … wzruszający artykuł o seniorach
  2. Proszę mnie wysłuchać … rzecz o starości
  3. Oddech duszy … modlitwa ma swój sens
  4. Wodnymi szlakami przez Polskę
  5. Życie po … amputacji
  6. Wzniesiony z potrzeby serca … rzecz o kościele z Leźnicy Wielkiej
  7. Rekolekcje w drodze … wspomnienia po pielgrzymce

Posługa miłości jest konstytutywnym wymiarem misji Kościoła i nieodzownym wyrazem jego istoty. Tak jak Kościół z natury jest misyjny, tak w sposób nieunikniony wypływa z tej natury czynna miłość bliźniego, współczucie, które rozumie, towarzyszy i promuje.” (Papież Franciszek)

 1. Dziś Msze Święte o 9:00, 10:15, 11:30. W Parafii Witów odpust parafialny.
 2. Za tydzień w niedzielę 24 lipca po Mszach Świętych tradycyjne poświęcenie pojazdów z racji św. Krzysztofa – patrona kierowców. Złożone z tej racji ofiary przeznaczone są na wsparcie misjonarzy.
 3. Pragnę serdecznie podziękować Panu Rafałowi Manikowskiemu za życzliwość i wielkie wsparcie w prowadzeniu parafii od strony gospodarczej, szczególnie za ks. Jerzego. Za każdą poświęconą chwilę i życzliwe słowo niosące pomoc. Serdecznie dziękuję.
 4. W związku z tym, że w niedzielę jest więcej obowiązków zwracam się z prośbą o osobę chętną, która w niedzielę pomogłaby w czasie Mszy Świętych w kościele. Bliższe informacje przekażę osobiście.
 5. W dniu 26 sierpnia na Jasnej Górze odbywają się uroczystości ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Osoby chętne na pielgrzymkę autokarową zapraszam do zapisu.
 6. Rejonowe Koło Pszczelarzy w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza w dniu 24 lipca na VIII Piotrkowskie Święto Miodu. Bliższe informacje w gablocie.
 7. Dziękuję za wsparcie parafii, i wszelkie dobro z myślą o naszej wspólnocie parafialnej. W minioną niedzielę zebraliśmy na tacę 855 złotych.
 8. W zakrystii jest nowy numer miesięcznika Różaniec, oraz tygodnika Niedziela, a w nim godne polecenia:
 • Błogosławiona Niewiasta …
 • Przywrócić nadzieję zdesperowanym …
 • Uzdrawiająca moc źródła …
 • Miejsce uświęcone modlitwą pokoleń … rzecz o Parafii w Milejowie